Výchovná poradkyně

Školní poradenské pracoviště

Ve škole máme Školní poradenské pracoviště, ve kterém pracují: výchovná poradkyně, metodička prevence, psycholožka, speciální pedagožka, zastřešuje a řídí ředitelka školy.

Školské poradenské pracoviště pracuje velmi dobře, máme dobré výsledky v oblasti prevence rizikového chování žáků, a především při práci s žáky, kteří mají problémy. Osvědčil se mám individuální výchovný program, do kterého zařazujeme žáky s většími kázeňskými problémy. Jde o pravidelná setkávání žák – rodič – škola, kde řešíme potíže daného dítěte a vytváříme prostor pro zlepšení.

Práce psycholožky je opět velkým přínosem – pracuje individuálně s dětmi, rodiči i zaměstnanci školy, pomáhá náslechy ve třídách, dále v rámci třídnických hodin přímo ve třídě, spolupracuje s vedením školy i s učiteli.

Speciální psycholožka se může věnovat individuální práci s žáky s SVP, ale i cizincům.

Další dobrá spolupráce probíhá s PPP – její pracovnice docházejí pravidelně jednou za měsíc do školy, konzultují problémové žáky a chodí na náslechy do tříd.

Práce školního poradenského pracoviště řeší řadu problémů, ale snažíme se problémům předcházet. V případě problémů, dotazů, připomínek se na nás můžete obrátit.

Mgr. Pacherová Michaela

Kontakty:

výchovná poradkyně: Mgr. Petra Zelená – zelena@zsmikulova.cz, 226 805 738

kariérové poradenství: Mgr. Marie Mašková – maskova@zsmikulova.cz, 226 805 729

prevence: Mgr. Petra Kozlíková – kozlikova@zemikulova.cz, 226 805 727

plány ped. podpory: Mgr. Zuzana Bachurová – bachurova@zsmikulova.cz, 226 805 745

psycholožka: Mgr. Markéta Herinková – herinkova@zsmikulova.cz, 226 805 711

speciální pedagog: Mgr. Adéla Chvojková

POMOC V PŘÍPADĚ ZJIŠTĚNÍ ZMĚN CHOVÁNÍ U DÍTĚTE,

potřebujete informace?  Čtěte: kontaky-pro-obeti-na-praha-11, gangy-dopis_pro_skoly-pha-11

Koncepce výchovného poradenství

Konzultační hodiny pro žáky: kdykoliv dle potřeby
Konzultační hodiny pro rodiče: středa 13.00 – 15.30, nebo kdykoli po předcházející domluvě

Harmonogram kariérové poradenství

Přihláška, přijímací řízení, odkazy

Přihlášku dostanou žáci k vysvědčení – tiskne škola, Zápisový lístek dostanete také – po zkouškách.

Plán výchovného poradenství

Činnost je zaměřena:

• na potřeby žáků, tříd a celé školy
  • reflektuje vývoj společnosti, přispívá k osobnímu rozvoji žáků
  • je zaměřena na pomoc žákům a rodičům při výchově a vzdělávání
  • na stanovení odpovídajících opatření vedoucí k nápravě stavu ve výchově a vzdělání
  • na metodickou, didaktickou poradenskou činnost
  • na profi orientaci
  • na metodickou pomoc třídním učitelům v oblasti výchovného poradenství
  • na kvalifikovanou informovanost poskytovanou rodičům
  • na předcházení a potírání šikany vůči žákům a učitelům

Časový přehled: