Akce

Školní rok 2020/2021

Mikuláš

Strašidlácká škola

Jsme rádi, že jsme mohli alespoň tuto akci pro 1. třídy zorganizovat.

Školní rok 2019/20

Loučení s deváťáky 2019/20

Vyhodnocení absolventských prací a loučení s našimi devátými ročníky letos proběhlo v omezeném režimu, ale přesto slavnostně i za přítomnosti zástupce z MČ P11 Mgr. J. Stárka. Poslední den i předali žezlo svým nástupcům  

Post Bellum: Příběhy našich sousedů

Mám tu pro Vás ještě jednu – dobrých zpráv není nikdy dost, a nyní obzvlášť. Jeden z týmů naší školy, který zpracovával příběhy pana Ladislava Moravce, pradědečka jedné ze žákyň, se objevil i v rozhlasovém pořadu Příběhy 20. století. V premiéře se vysílal v neděli večer, ale nyní je možné si celý díl, tvořený žákovskými reportážemi, přehrát online. Reportáž Vašeho týmu si můžete poslechnout v čase 37:23-40:40.


Ještě před uzavřením škol přišla pozvánka na slavnostní závěrečnou prezentaci projektu Příběhy našich sousedů, která se měla konat 31. března v KC Zahrada. Tato akce byla zrušena a proběhne pravděpodobně v náhradním termínu. Ale protože týmy z Vaší školy pod vedením paní učitelky Marie Maškové odvedly pořádný kus práce, vkládáme alespoň odkaz na příběhy jejich pamětníků zveřejněné na webových stránkách:

https://www.pribehynasichsousedu.cz/praha-11/praha-11-2019-2020/moravec-ladislav/

https://www.pribehynasichsousedu.cz/praha-11/praha-11-2019-2020/koudelkova-ruzena/

 

Po stopách zločinu

Ve čtvrtek 13. února se někteří žáci devátých tříd zúčastnili programu Po stopách zločinu na Přírodovědecké fakultě UK. V první fázi si vyzkoušeli ohledání místa činu a zajištění důkazního materiálu, včetně odebrání otisků prstů. V druhé části programu si pod vedením lektorek izolovali vlastní DNA ze sliznice dutiny ústní, kterou si s sebou mohli odnést domů.

Valentýnky 2020

Dětský fotbalový pohár

Fotbalisté 1. a 2. třídy nám opět dělají čest. V základním kole celopražského turnaje DFP vybojovali hned dva poháry a postupují do semifinálového kola. Gratulujeme a držíme palce.

Kop Cup 2020

I v letošním ročníku fotbalového turnaje Kop Cup byli žáci naší školy úspěšní. Turnaj se konal 27. a 28. 1. 2020 v hale JM a ZŠ Květnového vítězství. Zúčastnilo se  8 škol JM,
33 družstev, 291 dětí.

Výsledky po kategoriích:

1.třídy – 1. místo
2. třídy – 5. místo
3. třídy – 1. místo
4. třídy – 3. místo
5. třídy – 5. místo

Všem malým sportovcům gratulujeme.

Akční skupina školní parlament

Parlamentáři školy vymysleli před Vánocemi pěknou společnou akci. Výsledek posuďte sami.

Chemická soutěž

Ve čtvrtek 12.12. se tři žáci z devátých tříd zúčastnili chemické soutěže Hledá se mladý chemik na SŠ Masarykově. Z 344 soutěžících z celé republiky se podařilo Tomášovi z naší školy získat krásné 37. místo. Velké ocenění si dále zaslouží 4 chlapci z 9.A a 9.B, kteří spojili své síly při přípravě dobrovolného domácího projektu. Letošním tématem byla Chemie v kuchyni a kluci za své úsilí získali od odborné poroty báječné třetí místo. Jejich chemickou kuchařku můžete zkusit použít doma i vy. Všem moc gratulujeme a přejeme další chemické úspěchy.

chemická-kuchařka

predni-desky zadni-desky

 

Mini Playback Show

I v letošním roce jsme si zazpívali známé i méně známé písničky. Všichni za svůj výkon dostali malou odměnu.

 

Florbalový turnaj klubu Ivanti Tigers

V pátek 6. 12. se žáci 1. stupně zúčastnili florbalového turnaje pořádaného klubem Ivanti Tigers. Kromě příjemných sportovních zážitků si děti odnesly i cenné kovy. 
Gratulujeme týmům třeťáků k 1. a 4. místu a týmu čtvrťáků a páťáků ke 3. místu. 

Invalid Displayed Gallery

3. kolo Pražského pramene

Přišel nám odkaz na fotky z 3. kola Pražského pramene, kterého se účastnili Emma Ž. a Ondra T. 3. kolo je skvělý výsledek, postoupilo do něj 32 žáků z celé Prahy z celkového počtu cca 3300 žáků.

Děti vládnou ZOO Praha

Dodáváme odkaz na video, které by se vám mohlo hodně líbit 🙂  Myslíme, že by stálo za to, vyvěsit odkaz, abyste se mohli podívat.

https://www.youtube.com/watch?v=TXVigC2Wk-M&fbclid=IwAR0btK8RNYMZWz2L9QuWFh5uYPHJMqwu8P-xfBSRhffRPPs6TyDHRPuIpWc

 Odměna finalistům DFP

Žáci naší školy postoupili v loňském roce do finále Dětského fotbalového poháru 2019. odměnou jim byl doprovod hráčů na fotbalové utkání nejvyšší české soutěže Fortuna liga mezi týmy Bohemians Praha 1905 a 1. FK Příbram.

Kromě doprovodu prvoligových hráčů na hrací plochu měly děti možnost o poločasové přestávce odehrát odvetu finálového utkání přímo na hlavním hřišti.

Invalid Displayed Gallery

Projektové dny

Letošní projektové dny byly na téma Praha. 

Strašidlácká škola pro naše nejmenší

Den bláznivých pokrývek hlav

Navázali jsme na tradici zvláštní dnů. Všem se jistě zlepšila nálada. 

Plavecké závody

Dne 18.10.2019 se děti z naší školy zúčastnily plaveckých závodů v bazénu Jedenáctka. Závodili žáci a žákyně 4.až 6.tříd. Nejúspěšnější byli naši chlapci Daniel (2.místo) a Adam (3.místo). Na 3.místě skončila Karolína. Ve štafetách si nejlépe vedli žáci 4.třídy. 

Všem gratulujeme

Cross Cup

I letos 10. 10. naši nejmladší běžci vyrazili na trať s úmyslem podat co nejlepší výkon a vybojovat pro svou školu body do celkového hodnocení. Byli skvělí. Kromě bodů pro školu si 4 děti odnesly i medaile – 3 zlaté a 1 bronzovou.

Dne 11.10. se žáci z naší školy zúčastnili tradičního běhu Prahy 11. Ve velké konkurenci 9ti škol obsadili 1. místo. V kategorii 4.-5. třídy obsadili 3. místo.

Všem závodníkům gratulujeme.

Farma Netluky 

Jsme škola sídlištní a mnohé městské děti ani neví, že mléko není z prodejny, ale od krávy. Proto jsme zorganizovali pro vybrané třídy 1. stupně exkurze na farmě v Netlukách. Farma je pobočkou Výzkumného ústavu živočišné výroby a sídlí  v Praze 10 v Uhříněvsi, Přátelství 748. Chov prasat a skotu, který žáci navštívili, je v Netlukách.  Cílem exkurze bylo nejen seznámení žáků s původem produktů živočišné výroby, ale i prohloubení poznatků o hospodářských zvířatech, což  je obsahem vzdělávacího plánu v předmětu  Prvouka. Další ze vzdělávacích cílů bylo uvědomění si náročnosti procesu výroby potravin ze zemědělské produkce a tím i k vytvoření úcty k těmto potravinám a zvnitřnění zásad neplýtvání potravin. Exkurze se konala 3. 10. pro třídy 1 A a 1. B a dne 24. 10. pro třídy 2. C a 3. B v časové dotaci po 4 hodinách. Na farmě  se žáků  ujala paní inženýrka Ilona Bečková a seznámila je s chovem dojnic, odchovem telat, výkrmem prasat, porodnou prasnic a odchovem selat.  Za nejzajímavější považovali žáci ukázku dojení a fungování dojícího zařízení včetně chlazení mléka. Žáci se dozvěděli  i mnohé informace z provozu zemědělského podniku, ale i o historii chovu hospodářských zvířat. Když už nyní žáci vědí, odkud jejich potravina pochází, jistě si jí budou vážit a omezí plýtvání jídlem.  
 

Atletika pro děti

I letos se děti z 2.,3. a 4. tříd zúčastnily závodu družstev v atletických disciplínách hod raketkou, skok z místa, překážkový běh a štafetový běh. Všechny bojovaly jako lvi v barvách naší školy.

Třeťáci vybojovali krásné 3. místo.

Gratulujeme.

img-20190918-wa0000

 

První den školy

Vítáme všechny a prvňáčky především. Slavnostního zahájení školního roku se zúčastnil i pan starosta Jiří Dohnal. Přejeme všem žákům i zaměstnancům úspěšný školní rok.

 

Školní rok 2018/19

Hmyzí domečky

Žáci školy se zapojili do výroby hmyzích domečků. Jako poděkování dostali odměnu v podobě vynikající zmrzliny. A bylo z čeho vybírat: jahodová, malinová, vanilková, čokoládová a nejvíc na odbyt šla tuti-fruti.

PRAGUE BASEBALL SCHOOL CUP 2019

Děti z 2. a 3. třídy ukázaly, že jim to jde i s basebalovou pálkou. Na turnaji škol vybojovaly krásné 2. místo a rozšířily tak sbírku pohárů.
Úspěch slavíme i v individuální dovednostní soutěži – 1. místo v hodu.
Gratulujeme.

Ve vybíjené si na nás nikdo nepřijde

Naše holky jsou první v republice. Jsme moc pyšní, gratulujeme a děkujeme.

Rozloučení s deváťáky

I v letošním roce vypouštíme do světa další skvělou bandu dětí. Byli všichni úžasní, ať se jim daří.

Sportovní odpoledne

Děkujeme rodičům za pomoc a podporu.

Florbal – naši nejmladší

Naši nejmladší opět na stupních vítězů. Tentokrát se jim vedlo v turnaji ve florbalu, který se uskutečnil 7.6.2019 v hale Jedenáctka VS, odkud přivezli krásné 2. místo. Gratulujeme.

Jsme první v Praze 🙂

Mohou za to holky z pátých tříd, které vyhrály turnaj ve vybíjené a postupují do celostatního kola. Velká gratulace a poděkování.

40. výročí školy

Jedna z akcí, kterou jsme oslavili naše výročí bylo setkání v KCMT, kde jednotlivé třídy předvedly svůj talent. A talent … Mikulka určitě má.

https://www.facebook.com/ujhelyiovazuzana/videos/vb.357321458227618/376390266563914/?type=2&theater

Ovoce do škol

Žáci měli možnost v rámci akce Ovoce do škol ochutnat různé druhy mléčných výrobků nebo cizokrajného ovoce.

Děkujeme společnosti Laktea

  Velký literární úspěch

Dne 27. 5. se v Emauzském klášteře uskutečnil Galavečer soutěže Art Botič o nejlepší ztvárnění tématu: Jaký význam pro můj život má literatura? 1. místo v kategorii starších žáků získal náš žák ze třídy 9.B. Patronem soutěže je spisovatel PhDr. Martin Petiška a v komisi zasedal například scénárista a textař Michal Stein či spisovatel a režisér Vlastimil Venclík. Moc gratulujeme! 

img_20190527_184158_2

Staň se strážcem pralesa

Ve středu 22.5. se třída 7.A účastnila vyhlášení soutěže Staň se strážcem pralesa, na kterou jsme poctivě dva roky sbírali staré mobilní telefony a tablety. Ani deštivé počasí nám nemohlo zkazit náladu, protože jsme se se svými 361 kusy přístrojů umístili na báječném 1. místě. Hlavní cenou za tento výkon je, že žáci stráví jeden den na různých pracovních pozicích ZOO Praha. Takže pokud půjdete v září navštívit zoologickou zahradu, tak v ní možná budeme šéfovat právě my.

A my – gratulujeme 🙂

dsc02498-2 dsc02496 dsc02503

podívejte se, jak nám to sluší 🙂 na FB stránkách ZOO Praha

Čarodějnice ve školní jídelně

Naše paní kuchařky mají smysl pro humor, ale myslí i na děti – zdravé jídlo schovaly pod různé názvy – nikdo se nezalekl a všichni si pochutnali. 

Mikulka Aerobic Cup

V letošním 21. ročníku se soutěže zúčastnilo 105 žáků a našla se mezi nimi i spousta chlapců, zejména v posledních dvou kategoriích. Opět jsme si užívali nádherné atmosféry a děkujeme nejen organizátorům, ale hlavně samotným účastníkům. Už teď se těšíme na další rok. 

 
 

McDonald´s Cup 2019 – kategorie A

V okresním kole se naši fotbalisté z  2. a 3. tříd umístili na pěkném 3. místě a přidali tak další pohár do školní sbírky.

Gratulujeme k úspěchu.

Život dětem napsali: 

srdečně Vám děkujeme za organizaci jarních Srdíčkových dnů.   
Byli jste opět úžasní !!!!  :-):-)
V příloze posíláme děkovný certifikát jako náš projev vděčnosti za Vaši pomoc a podporu. Prosím, předejte naše poděkování vašim šikovným dětem, kteří se do sbírky zapojili a kteří si poděkování opravdu zaslouží. Jejich pomoc je pro “naše” děti nenahraditelná.
Potěšilo by nás, kdybyste si s dětmi našli chvíli času a podívali se na sestřih Zábavného odpoledne ze dne 17.9.2018 – zahájení Srdíčkových dnů  https://youtu.be/Ay20Wo8V908.

Děkuji Vám za příjemnou spolupráci, mějte se moc hezky

S poděkováním a přáním krásných jarních dnů.
praha-4-mikulova-1594

Kompostér

Získali jsme zdarma od OVOCE DO ŠKOL a využijeme na bylinkové zahrádce.

Noc s Andersenem

Opět jsme prožili pohádkovou noc. Všem se dařilo a někteří byli dokonce smutní, že byl konec. Děkujeme všem účastníkům za výbornou atmosféru.  

Mikulka English Games

Děkujeme za účast všem školám. Věříme, že si u nás žáci dopoledne s angličtinou užili. Za svůj výkon se nemusel nikdo stydět.

Pražské poetické setkání

Letos reprezentovaly naši školu v obvodník kole recitační soutěže tři dívky. Mezi konkurencí se rozhodně neztratily. Děkujeme jim za reprezentaci a gratulujeme k úspěchu.

Dětský fotbalový pohár

Letos se našim malým fotbalistům podařilo něco neuvěřitelného. Po vítězství v semifinále Dětského fotbalového poháru se dostali až do finále. Zde se utkalo 8 nejlepších družstev z celé Prahy. Mikulka se umístila na krásném 2. místě.

Gratulujeme.

Zde odkaz na reportáž z turnaje:

 

Paměť národa

Reportáže si můžete už nyní poslechnout také online.

Kop Cup 2019

Další fotbalový turnaj a další úspěch našich nejmenších. 

V kategorii prvních tříd naši zvítězili a donesli do školy zlatý pohár. Stejně skvěle si vedli i druháci a přidali další zlatý pohár. Dva naši – žák i žákyně byli odměněni cenou rozhodčích za skvělé výkony v zápasech. 

Všem moc gratulujeme.

 

Pražský fotbalový pohár

I letos se naši nejmladší fotbalisté zúčastnili základního kola turnaje. Obě družstva se dostala na bednu a naše šikovné děti přivezly do školy stříbrný a bronzový pohár. Navíc malí fotbalisté vybojovali postup do semifinále. Gratulujeme a držíme palce.

Miniplayback Show

Letošní rok se zúčastnilo 100 žáků. Máme ze všech obrovitánskou radost. Užili si to malí i velcí a moc se těšíme na další rok.

Exkurze do Drážďan

Žáci devátých ročníků opět vyjeli do Drážďan získat nejen poznatky z historie tohoto města, ale i nasát vánoční atmosféru vyhlášených trhů. Přivezli jsme několik fotografií i pro vás ostatní.  

Stolní tenis mladší žáci a žákyně

Předáváme pár fotek z úspěšného turnaje, kde holky obsadily druhé místo a  kluci se také dostali na bednu. Odvezli si třetí místo. Gratulujeme!

 

Projektové dny

Projektové dny na téma 100 let republiky ukázaly, jak skvělé a šikovné děti na škole máme. Nápady, nadšení, skvělá atmosféra. Poděkování dětem i učitelům. Jste úžasní!

Strašidlácká škola

Jako každý rok, tak i letos jsme slavili Dušičky nebo Halloween, jak kdo chce.  Prvňáčci za pomoci deváťáků v roli strašidel procházeli jednotlivými komnatami. Ty byly osvětlené pouze světýlky a nádhernými dýněmi, které pro tuto příležitost nachystaly paní vychovatelky ze školní družiny. Touto akcí žila celá škola, protože na výzdobě se podíle celý II. stupeň pod vedením paní učitelky Koutkové.

Akce se velmi vydařila.

Miniházená

Naši žáci nás úspěšně reprezentovali i v tomto sportu, získali jsme jedno 1. místo a jedno 2. místo. Moc jim gratulujeme.

Cross Cup – malí 

Šikulkové z PT – 3. tříd. Bojovali jako lvi. Pochvalu zaslouží všichni. 5 medailistů nám udělalo ohromnou radost. 

Meziškolní fotbalové setkání

Atletický čtyřboj

Dne 19.9.2018 si naši žáci 2.- 4. tříd poměřili své síly s dětmi z dalších škol na Jižním Městě. V atletické čtyřboji soutěžili v běhu, překážkovém běhu, hodu raketkou a skoku z místa. Velkou radost nám udělalo družstvo třeťáků, které vybojovalo 3. místo.

Gratulujeme.

Návštěva farmy

Školní rok 2017/2018

Rozloučení s deváťáky

Konec školního roku na Mikulce – Sportovní den

Absolventské práce

Gratulujeme všem deváťákům k úspěšnému obhájení svých absolventských prací.

Vybíjená

V pondělí 11.6.2018 se ZŠ Mikulova zúčastnila stejně jako každý rok turnaje ve vybíjené na Základní škole Ke Kateřinkám. Letos jsme přihlásili obě kategorie, takže bojovalo jak družstvo kluků tak holek.
V družstvu děvčat nebylo od začátku pochyb o jeho kvalitách, hlavně díky dvěma házenkářským hvězdám ze 6.C. Děvčata vyřadila postupně všech 7 škol jednoznačným výsledkem. S maximálním počtem bodů se umístila suverénně na 1. místě.
U hochů to sice nebylo tak jednoznačné, ale nakonec skončili díky vytrvalému výkonu na prvním místě ještě s družstvem z jiné školy. Musel tedy rozhodnout celkový počet vybitých hráčů v celém turnaji. To rozhodlo v náš prospěch a hoši obsadili první místo!!!
Tento den byl tedy dvojnásobně úspěšný a my jsme na hráče velmi hrdí a gratulujeme.

KUBA ve filmu

Dne 9. 5. 2018 se žáci druhého stupně naší školy zúčastnili zeměpisného promítání z cyklu Svět kolem nás, programu Kuba – dvě tváře svobody. Projekce s různými tématy absolvujeme každý rok – hlavně pro její kvalitu, netradičnost a srozumitelnost. Již dnes se těšíme na následující cyklus Írán – zahlená krása.

Mikulka Aerobic Cup

Jubilejní ročník této soutěže se povedl. Všichni závodníci se snažili a akci si užili nejen oni, ale také diváci. Ti, co akci organizovali a zabezpečili měli radost z dobře odvedené práce. Všem děkujeme a těšíme se na další ročník. Na Mikulce se sportu nebojíme.

Mikulka English Game

V letošním roce jsme přivítali rekordní počet účastníklů této meziškolní soutěže v anglickém jazyce. Doufáme, že dopoledne strávené s angličtinou žáky bavilo a bylo zajímavým zpestřením dne.

Příběhy našich sousedů

Vybraní žáci ze třídy VIII. C se zúčastnili letošního ročníku vzdělávacího  projektu Příběhy našich sousedů. Akci pořádá organizace Post Bellum. Žáci měli za úkol vyhledat občana, který zažil  nějakou přelomovou událost v našich dějinách. Chlapci se setkali s pamětnicí Marií Kubínovou, která jim vyprávěla o událostech z II. Světové války – jak se chovali členové Hitlerjugend, jaké to bylo zažít letecký nálet v zimě 1945 a i o tom, co napáchala osvobozenecká Rudá armáda. Z tohoto vyprávění hoši pořídili videoreportáž, kterou doplnili fotografiemi.  Výsledky jejich práce jsou zveřejněny na stránkách MČ Praha 11, která je partnerem projektu.

https://www.pribehynasichsousedu.cz/praha-11/praha-11-20172018/kubinova-marie/

Srdíčkové dny

Každoročně se připojujeme k této charitativní akci. Všechny vybrané peníze putují do organizace Život dětem. Více info – níže. 

srdicka210x297-201803-web

Florbal

Tradiční vánoční klání mezi učiteli a žáky. Všichni jsme si to užili.

Mikuláš 2017

V letošním roce k nám opět zavítal Mikuláš se svými pomocníky. Nikoho nám neodnesli a všechny děti dostaly nějakou odměnu podle svých zásluh. Užily si to jistě obě strany.

Halloween – vzpomínka na zesnulé

Poděkování patří do družinky.

Laboratoře na SŠ Masarykově

Jako každý rok i letos jsme navštívili s žáky osmých ročníků laboratoře na SŠ Masarykově, kde jsme strávili celé dopoledne studiem směsí. I díky pomoci místních studentů jsme se v laborce cítili jako doma.

Cross Cup 2017

Žáci naší školy vybojovali 3. místo v celkovém hodnocení škol. Děkujeme a gratulujeme.

JARMARK 2017

Naše oblíbená akce na začátek školního roku opět všem udělala všem velikou radost. Děkujem rodičům za účast, pomoc i bohatý příspěvek jednotlivým třídám, který byl zase vyšší než loni.

Opět budeme sbírat kaštany apod. – prosíme, noste do školní družinky. Děkujeme.

První den školy

Vítáme všechny prvňáčky a ostatní žáky školy.