Akce

Škola v přírodě – Kodrea 1. turnus

Turnaj ve vybíjené

V pátek 19.5. 2017 se naše dvě družstva žáků prvního stupně zúčastnila obvodního kola ve vybíjené. Přípravu jsme nepodcenili a před turnajem jsme poctivě trénovali. Naše píle přinesla ovoce. V kategorii smíšených družstev jsme vybojovali krásné 2. místo a v kategorii dívek 1. místo.
Děvčata se probojovala do krajského kola. Budeme držet palce, aby se jim i tam dařilo podat skvělý výkon.
Kristýna Fabianková

Škola v přírodě – Benecko

poslední 🙂

celodeňák

Další 🙂

Další fotodokumentace 🙂

 

Čarodejnice na škole

V pátek jsme ve výuce podpořili všechny čarodejnice. Podívejte se, jak nám to slušelo.

Noc s Andersenem

Naše škola se připojila k celostátnímu projektu Noc s Andersenem. Všichni si to opět užívali.

“Staň se strážcem pralesa”

Ve čtvrtek 20.4. se žáci z 9.B zúčastnili vyhlášení letošních výsledků soutěže “Staň se strážcem pralesa”, kterou každoročně pořádá Zoologická zahrada hl. m. Prahy, ve které se sbírají staré a vysloužilé mobilní telefony. Na této soutěži se našim deváťákům podařilo umístit na krásném třetím místě, a zoologické zahradě odevzdali 152 nepotřebných mobilů. Moc gratulujeme.

unnamed

19. ročník Mikulka Aerobic Cupu

Úspěšně proběhl další, již 19. ročník velmi oblíbené sportovní soutěže. I letos se zúčastnili nejen dívky, ale i chlapci. Všichni si odpoledne užili.

Turnaj v házené

Naši žáci se zúčastnili turnaje v házené, který se konal dne 5. dubna na ZŠ Ke Kateřinkám . Vybojovali si krásné 1. místo.

Den v modré

I my jsme se připojili.

Mikulka English Game

V letošním roce jsme uspořádali tradiční meziškolní soutěž v anglickém jazyce. Děkujeme těm, kteří se podíleli na přípravě a průběhu a zároveň gratulujeme všem účastníkům.

Mikulovské rojení

Opět nás navštívili předškoláci z mateřských školek, pro které jsme připravili zábavné dopoledně.

Volejbalové utkání

Dne 3.3.2017 se proti sobě postavily dva velmi zkušené týmy poměřit svou sílu ve volejbale. Na jedné straně sítě výběr děvčat 9.tříd posílený o pana učitele Dobrovolného a na druhé straně o něco zkušenější (alespoň léty 🙂 ) pečlivě vybraný tým z řad učitelek.
Zpočátku šlo jen o vzájemné oťukávání, ale pak začla bitva 🙂
Vše ale probíhalo ve sportovním duchu a objevilo se i pár komických situací na obou stranách.
Po urputném boji se nakonec štěstí přiklonilo na stranu žaček 9.tříd. Učitelé ale neodcházeli poraženi, nýbrž v dobré náladě a s pěkným zážitkem.
Holky si to zasloužily a učitelé přijali svou porážku jak jinak než s humorem.
Výsledek tedy 3:2.

napsala: B. Řezníková

Společenský večer 2017

Dne 10.2. proběhl další Společenský večer, který organizují rodiče ve
spolupráci se školou. Děkujeme za podporu, pomoc s organizací, dárky
do tomboly a především děkujeme všem, kteří se akce osobně zúčastnili.
Atmosféra byla skvělá.

Křeslo pro hosta

Dne 9. 2. 2017 proběhlo poslední Křeslo pro hosta, které mělo závěrečný bonus. V první části žáky seznámila s prací fyzioterapeutky paní DiS. Andrews-Roučková, ve druhé části besedy vyprávěla paní Mgr. Petra Zelená o svém studiu. Závěrem pak pí zástupkyně Lipárová popřála všem žákům hodně úspěchů v průběhu přijímacíhio řízení na vybrané obory.

Křeslo pro hosta

Stejně jako v minulém roce nás přišel seznámit se svým, životním příběhem pan Martin Voldřich. Žáci se mění, ale životní příběhy jsou věčné 🙂

Křeslo pro hosta

Předvánoční náladu žákům 9. ročník zpestřil svým vyprávěním pan D. Laněk – spisovatel a nakladatel. Tuto osobnost pro žáky zajistila pí uč. Kolocová.

Vánoční zpívání ŠD

Tradičně se v předvánočním týdnu sešli rodiče, děti a paní vychovatelky k vánočnímu zpívání na zahradě.  Koledy, cukroví a horký čaj, pohoda a spokojenost….

Vánoční turnaj

Tradičně se utkali žáci a učitelé. O výsledek ani tak nešlo, atmosfára byla skvělá.

Miniplayback Show

Ve škole máme samé šikulky. To se potvrdilo i na další soutěži. Všichni jsme si užili vystoupení, atmosféra byla skvělá.

Mikuláš

I letos nás navštívil sv. Mikuláš. Děti slibovaly, čerti nikoho tedy neodnesli a tak uvidíme do dalších dnů.

Křeslo pro hosta

Dne 1. 12. proběhla další beseda v cyklu akcí Křeslo pro hosta. Tentokrát se žáci mohli seznámit s p. Antošem, který byl členem ochranky 1. českého prezidenta Václava Havla. Svým vyprávěním všechny zaujal.

Volejbalové utkání

Naše žákyně nás opět velice úspěšně reprezentovaly na mezinárodní úrovni – GRATULUJEME k 1. místu!!!

Projektové dny – listopad 2016

Projektové dny opět ukázaly, jaké šikulky ve škole máme.

Strašidlácká škola

Žáci prvních tříd opět projevili svou statečnost při večerní Strašidlácké škole.

Naše škola se opět podílela na výzdobě úřadu naší městské části. Věříme, že se bude líbit.

Plavecké závody

Žáci II. stupně nás reprezentovali na plaveckých závodech pořádaných MČ Praha 11 ve spolupráci s Aqua Sport Clubem. Všichni si to užili, někteří jen o málo nedosáhli na stupně vítězů.

Křeslo pro hosta

Jako první host byla paní Rehwaldová, která vyprávěla o svých profesích.

Poznáváme svět

Dne 19. 10. 2016 celý II. stupeň vyrazil za poznáním cizích zemí v rámci rozšiřujícího učiva do kina Světozor, kde proběhla přednáška o Peru.
Ohlasy žáků: krásný, pěkný.
V dalších dílech se dozví o Filipinách a Vietnamu.

Beseda – Tomáš Klus

Ve škole jsme přivítali vzácnou a milou návštěvu – zpěváka a herce Tomáše Kluse. Beseda s ním byla příjemná a atmosféra přímo skvělá.

Atletika

Hledáme:

Hledáme objekt vhodný pro konání školy v přírodě v měsíci květnu.

Požadavky: bezpečné prostředí na vycházky a pobyt venku, sportovní a kulturní vyžití v blízkém okolí, sociální zařízení nejlépe na pokojích (3-4 lůžkové bez paland). Pitný režim po celý den a zdravá strava 5x denně. Kapacita cca 120 dětí, pobyt nejlépe od soboty do seboty. více info u pí ředitelky.

Jarmark

I v letošním roce jsme si užili podzimní slavnost za slunečného počasí, atmosféra byla skvělá. Přišla řada návštěvníků a děti se opravdu snažily, výrobky byly krásné a všichni spokojení. Děkujeme za účast i příspěvky do jednotlivých tříd.

Světový den potravin

Dne 13. 10. 2016 slavíme světový den potravin, který připadá na 16. 10. 2016. Chystáme zdravou a férovou hostinu v jídelně z férového, lokálního, bezmasého a luštěninového jídla. Zároveň každá třída se v jedné vyučovací hodině zapojí do tohoto projektu.

Zahájení školního roku

  1. září jsme rádi přivítali všechny žáky, věříme, že školní rok bude pro všechny úspěšný.

Školní rok 2015/16

Loučení s 9. třídami ve školním roce 2015/2016

Předáním hodnocení za absolventské práce za účasti pana starosty Štylera a slavnostním obědem jsme se rozloučili s 9. třídami.

Vyhlášení výsledku soutěže v Domě dětí a mládeže

Sdílená radost, dvojnásobná radost :-), opět 4.D a tentokrát její žákyně. O svou radost se s námi podělili rodiče, kteří byli na slavnostním vyhlášení.

Vyhodnocení soutěže “KLOKAN”

Náš žák z 4. D dostal diplom a dárkovou poukázku v hodnotě 100,- Kč. Děkujeme za reprezentaci školy.

Víčka pro Elišku

Dobrý den,  chtěla bych vám všem poděkovat za sběr víček. Díky všem pilným sběračům bylo odvezeno 766kg víček.
Vy všichni jste přispěli na léčbu Elišky.  Moc moc děkujeme a budeme rádi, když budete sbírat i dále.

Přeji krásné nadcházející prázdniny
G.Schwabová

Návrat ze školandy se předpokládá okolo 13.00 hodin.

Posílají vzkaz 😆 :

20160516_153244

Na školu v přírodě dojely děti v pořádku a pozdravují. 16.5. 2016


Z florbalového turnaje 1. – 3. tříd na Campanu

Jeden tým byl 8. a druhý 2. ze všech deseti
zúčastněných týmů. Dívčí tým (na fotkách bohužel nejsou) se umístil na 3.místě.

výsledky Mc Donald’s Cupu. Foto a video rodiče mohou najít zde http://ddmjm.cz/skoly/souteze

Premiérová Noc s Andersenem na ZŠ Mikulova

Mezi 582 školami, ve kterých se nocovalo, byla poprvé i ZŠ Mikulova.Na „Mikulce“ se Noci zúčastnilo 36 dětí ze 4. a 5. tříd. V úvodu nás navštívil sám pan Andersen a vyprávěl o svém nelehkém dětství a životě slavného spisovatele. Potom jsme vytvořili pět týmů, které postupně prošly pěti různými stanovišti. Dvě stanoviště byla literárního charakteru – na jednom děti luštily šifru, ve které bylo schováno 12 Andersenových pohádek, na té druhé spojovaly známé pohádkové dvojice. Dalším stanovištěm byla výtvarná dílna, kde si každý vytvořil originální záložku do knížky. Nechybělo ani sportovní stanoviště. Během Noci k nám zavítala také paní malířka, která děti přetvořila v pohádkové postavy dle jejich vlastního výběru, a to pomocí facepaintingu (= malování na obličej). Došlo i na společné čtení Malé mořské víly a „kino“. V pozdních nočních hodinách děti prožily bojovku, kdy ve světle svíček hledaly slzy malé mořské víly proměněné v perly.
Mgr. Jana Kudrlová

Mikulka Aerobic Cup

Letošní 18. ročník této sportovní soutěže se velice vydařil. Akce se zúčastnilo téměř 250 sotěžících. Letos nás potěšilo, že se přihlásili v hojné míře také kluci. Děkujeme za účast a těšíme se na všechny v příštím 19. ročníku.

Den bezpečnosti

Jako každý rok i letos jsme zorganizovali den plný bezpečnosti s Policií ČR. Žáci měli možnost vidět její výzbroj, vybavení, techniku. Na různých stanovištích se seznamovali s prací naší policie. Děkujeme za pomoc a pěkně strávené dopoledne.

Srdíčkový den

Děkujeme paní učitelce Kristýně Fabiankové za organizaci jarních Srdíčkových dnů.
Dostali jsem děkovný certifikát jako projev vděčnosti za Vaši pomoc a podporu máme předat poděkování všem šikovným dětem, které se do sbírky zapojily a které si poděkování opravdu zaslouží.

Praha 4, Mikulova 1594

Den autismu

I dnešní den jsme se připojili ke dni, ve kterém si uvědomujeme, že všichni sice nejsme stejní, ale pomáháme si a víme o sobě. Modrou barvou chceme vyjádřit podporu a sounáležitost.

Česko_svítí_modře_2016

KS – Desatero komunikace s pacienty s PAS

Mikulka Aerobic Cup

Pozvánka 2016

Mikulova Cup – letak 2016

Mikulka English Game

V letošním klání v anglickém jazyce vyhráli žáci ZŠ Pošepného, kterým upřímně blahopřejeme. Věříme, že i jako v předcházejících letech, tak i letos se všem soutěž líbila. Nejednalo se pouze o znalosti, ale o zábasvnou formou přiblížit anglický jazyk.

Den spánku

Víte, že člověk, který se dožil 75 let prospal za svůj život zhruba 25 let? …že kachna spí obvykle 30 sekund až 3 minuty a pak je zase čilá?… že lenochod prospí 20 hodin denně? a krtek spí skoro stejně dlouho jako člověk? Naše děti již ano a spoustu dalších zajímavostí i důležitých věcí o spánku.

Obvodní kolo recitační soutěže

Po školním kole ti nejlepší z recitátoři naší školy nás reprezentovali na obvodním kole v DDM Šalounova. Atmosféra i všichni soutěžící byli úžasní a užili si to.

Zdobili jsme úřad MČ

Krásné Velikonoce přejeme i všem na úřadě.

Školní kolo recitační soutěže Pražské poetické setkání

Soutěž proběhla ve čtvrtek 25. 2.  Zúčastnilo se jí 35 dětí ve čtyřech kategoriích. Setkání malých i větších recitátorů bylo příjemné, vyslechli jsme mnoho pěkných básniček.
U všech dětí oceňujeme snahu udělat něco navíc, odvahu předstoupit před publikum a hlavně chuť číst a přednášet básničky.

Postupujícím budeme držet palce, aby se jim v obvodním kole podařilo zaujmout porotu.

Vzpomínka na “lyžák”

Křeslo pro hosta 5

Dne 25. 2. 2016 jsme se rozloučili s programem “Křeslo pro hosta”. O svých profesích nás přišli informovat paní doktorka Tlášková – stomatoložka a pan Voldřich, druhý nejvyšší IT pracovník společnosti Sazka. Zajímavou besedu svou roztomilostí oživil syn paní doktorky. Vedení školy i žáci chtějí poděkovat paní Rehwaldové, která zajistila v letošním roce všechny hosty pro tento program. Program byl ukončen z toho důvodu, že všichni žáci již podali přihlášky na vysněné střední školy a my jim přejeme, aby se jim na zvolených školách dařilo.

Pěvecká soutěž

Dne 10. 2. 2016 proběhla pěvecká soutěž, ve které se ukázalo plno nadějných talentů. Nejlepší zpěváci byli odměněni, ale velké poděkování patří všem.

20160212_094953

Společenský večer

I letos se konal již tradičný večer, kde se rodiče a zaměstnanci školy mají možnost sejít neformálně. Tanec, tombolu i zábavu jsme si užili a děkujeme všem rodičům, kteří akci podpořili.

Královský ples

I letos žáci I. stupně oslavili konec 1. pololetí slavnostním Královským plesem. Plesalo se, tančilo se s obrovským nasazením.

Křeslo pro hosta 4

Dne 26. 1. 2016 proběhlo předposlední setkání k volbě povolání. Na besedě vystoupili fyzioterapeutka paní Martina Andrews Roučková a pan Tlášek, vedoucí revize na DPPMP. Oba zajímavým způsobem seznámili deváťáky se svou prací.

Kop Cup

Žáci naší školy se velmi úspěšně zúčastnili soutěže škol Prahy 11 v kopané. Všechna družstva se umístila na medailových místech. Naše brankářky za 1. a 2. třídy byly vyhodnoceny jako nejlepší.

Vánoční zpívání u stromečku

Poslední den školy v roce 2015 patří besídkám ve třídách a také společnému zpívání u stromečku.

Krásné svátky Vám všem!

Vánoční florbalový turnaj

Žáci versus učitelé? Nejen při vyučování, ale také při sportovním utkání… 😛 Boj to byl veliký, atmosféra skvělá. Vše v dobré náladě a pohodě. A kdo zvítězil? To nebylo vůbec důležité.

Beseda s bývalým členem PTP

Dne 17. 12. 2015 naši školu navštívil bývalý člen PTP pan Bohuslav Strauch, který žákům poutavě vyprávěl své příhody z doby “vojny”, kdy sloužil u PTP.

Křeslo pro hosta 3

Jako další hosté k nám přišli pan Petr Bejček – zubní technik a paní Kateřina Jankovcová – záchranářka. Seznámili žáky se svým profesemi a své vyprávění oživili zajímavostmi ze svého pracovního života.

Miniplayback show

Úžasná vystoupení, skvělá atmosféra a zábava. Moc jsme si to užili a děkujeme všem účinkujícím.

Není nám jedno, co se děje ve světě..

Z Ambassade de France nám přišlo poděkování za náš společný projev solidaritypoděkování

Navštívil nás Mikuláš

V pátek za námi dorazil Mikuláš se svou družinou. Děti dostaly přiměřenou dávku strachu a spoustu sladkostí za odměnu i jako povzbuzení do dalšího snažení.

Zdobili jsme stromeček

Naše škola letos ozdobila stromeček u KMCT. Máme z něj velkou radost a věříme, že nejen my.

Není nám jedno, co se děje ve světě..

Naše myšlenky jsou s Vámi, s Paříží a s lidmi, kteří nesouhlasí s podobným násilím…

Nos idées sont avec vous, avec Paris, avec les gens qui ne sont pas d´accord avec la violence similaire …

Tyto věty podepsalo 45 zaměstnanců školy, 257 rodičů a 452 dětí. Podpisové archy byly odevzdány na velvyslanectví Francie.

Křeslo pro hosta 2

Naši žáci měli možnost seznámit se s další profesí. Navštívil nás generální ředitel stavební firmy – výstavba silnic a železnic pan Osang. S úsměvem a elegancí zodpověděl i ten nejúpřimnější dotaz.

Beseda: Český svaz bojovníků za svobodu

Dne 19.11. jsme ve škole přivítali netradiční a velmi vzácné hosty – přímé účastníky událostí 17. listopadu pana Vodičku i pana Fištejna na vzpomínkovém setkání. Besedy se zúčastnilo 75 žáků II. stupně naší školy. Působivé vyprávění nejen o 17. listopdadu 1939 a následných událostech, ale i vyprávění o 17. listopadu 1989 žáci poslouchali se zaujetím. Později někteří z žáků přiznali, že si mysleli, že tyto události jsou dávná historie a až na základě této besedy poznali, že mezi námi žijí lidé, kteří vše prožili. Nejvíce děti zasáhlo vyprávění o utrpění v koncentračním táboře. Považujeme podobné akce za důležitou a zajímavou formu výuky.

Projektové dny

V letošním školním roce jsme projektové dny nazvali “Čeští velikáni”. Každá třída si nějakého vybrala a zpracovala dle svého výběru. Všichni se moc snažili. Podívejte se sami.

Strašidlácká škola

I letos jsme se krásně báli a užili si školu ve tmě. Děti byly statečné, strašidla hodná.

Zdobení radnice

Naše škola byla pověřena důležitým úkolem – ozdobit radnici MČ P 11. Paní vychovatelky spolu s dětmi s úsměvem a dobrou náladou vyrobily vše potřebné.


Barvy ČR

Státní svátek jsme si všichni připomněli také oblečením v barvách naší republiky.


 Křeslo pro hosta

V letošním roce jsme pro žáky 9. ročníků připravili besedy se zajímavými lidmi z různých profesí. Jako první host byla paní Rehwaldová, která žákům představila svá povolání – sekretářka, produkční, technik BOZP.


Minifotbal

Naši kluci z 8. a 9. tříd se zúčastnili minifotbalu, kde obsadili nádherné třetí místo. Konkurence byla veliká, zúčastnily se i fotbalové školy – velká gratulace.


Srdíčkový den

Rádi bychom poděkovali pí uč. Fabiankové za uspořádání sbírky pro potřebné děti a všem za vybrané penízky. Obdrželi jsme i certifikát. 

Praha 4, Mikulova 1594


Cross Cup 2015

I letos jsme se zúčastnili běžeckého závodu Cross Cup – soutěžily všechny školy na Praze 11.


Jarmark 2015

Jako každý rok i letos jsem se rozloučili s létem naším tradičním Jarmarkem. Všem se u nás líbilo, vybrali jsme před 50 000,- Kč, které následně SRPŠ věnuje do tříd.


Přivítali jsme nové žáčky – prvňáčky

Hned ráno na ně čekalo překvapení, jejich starší spolužáci si pro ně připravili hudební vystoupení – děvčata ze 4.D zahrála na flétnu a 4.C spolu s panem učitelem jim zazpívala. Za zřizovatele MČ P11 jim dárky  předal pan Petr Lukeš. Fotografie jsou ze všech prvních tříd. 


Pro žáky 6. ročníků – seznamy s třídou budou viset v šatně na spojovacích dveřích.

Činnost Školního klubu bude zahájena 7. 9. 2015.


Školní rok 2014/15

Loučení s žáky 9. tříd

Devět let na Mikulce mají deváťáci za sebou. Přejeme jim do dalšího studia hodně úspěchů a spokojenosti. Fotografie jsou ze slavnostního loučení. Bude se nám stýskat a doufáme, že i jim.