Konec školního roku na Mikulce – Sportovní den

Absolventské práce

Gratulujeme všem deváťákům k úspěšnému obhájení svých absolventských prací.

Vybíjená

V pondělí 11.6.2018 se ZŠ Mikulova zúčastnila stejně jako každý rok turnaje ve vybíjené na Základní škole Ke Kateřinkám. Letos jsme přihlásili obě kategorie, takže bojovalo jak družstvo kluků tak holek.
V družstvu děvčat nebylo od začátku pochyb o jeho kvalitách, hlavně díky dvěma házenkářským hvězdám ze 6.C. Děvčata vyřadila postupně všech 7 škol jednoznačným výsledkem. S maximálním počtem bodů se umístila suverénně na 1. místě.
U hochů to sice nebylo tak jednoznačné, ale nakonec skončili díky vytrvalému výkonu na prvním místě ještě s družstvem z jiné školy. Musel tedy rozhodnout celkový počet vybitých hráčů v celém turnaji. To rozhodlo v náš prospěch a hoši obsadili první místo!!!
Tento den byl tedy dvojnásobně úspěšný a my jsme na hráče velmi hrdí a gratulujeme.

KUBA ve filmu

Dne 9. 5. 2018 se žáci druhého stupně naší školy zúčastnili zeměpisného promítání z cyklu Svět kolem nás, programu Kuba – dvě tváře svobody. Projekce s různými tématy absolvujeme každý rok – hlavně pro její kvalitu, netradičnost a srozumitelnost. Již dnes se těšíme na následující cyklus Írán – zahlená krása.

Mikulka Aerobic Cup

Jubilejní ročník této soutěže se povedl. Všichni závodníci se snažili a akci si užili nejen oni, ale také diváci. Ti, co akci organizovali a zabezpečili měli radost z dobře odvedené práce. Všem děkujeme a těšíme se na další ročník. Na Mikulce se sportu nebojíme.

Mikulka English Game

V letošním roce jsme přivítali rekordní počet účastníklů této meziškolní soutěže v anglickém jazyce. Doufáme, že dopoledne strávené s angličtinou žáky bavilo a bylo zajímavým zpestřením dne.

Příběhy našich sousedů

Vybraní žáci ze třídy VIII. C se zúčastnili letošního ročníku vzdělávacího  projektu Příběhy našich sousedů. Akci pořádá organizace Post Bellum. Žáci měli za úkol vyhledat občana, který zažil  nějakou přelomovou událost v našich dějinách. Chlapci se setkali s pamětnicí Marií Kubínovou, která jim vyprávěla o událostech z II. Světové války – jak se chovali členové Hitlerjugend, jaké to bylo zažít letecký nálet v zimě 1945 a i o tom, co napáchala osvobozenecká Rudá armáda. Z tohoto vyprávění hoši pořídili videoreportáž, kterou doplnili fotografiemi.  Výsledky jejich práce jsou zveřejněny na stránkách MČ Praha 11, která je partnerem projektu.

Srdíčkové dny

Každoročně se připojujeme k této charitativní akci. Všechny vybrané peníze putují do organizace Život dětem. Více info – níže.

srdicka210x297-201803-web

Florbal

Tradiční vánoční klání mezi učiteli a žáky. Všichni jsme si to užili.

Mikuláš 2017

V letošním roce k nám opět zavítal Mikuláš se svými pomocníky. Nikoho nám neodnesli a všechny děti dostaly nějakou odměnu podle svých zásluh. Užily si to jistě obě strany.

Halloween – vzpomínka na zesnulé

Poděkování patří do družinky.

Laboratoře na SŠ Masarykově

Jako každý rok i letos jsme navštívili s žáky osmých ročníků laboratoře na SŠ Masarykově, kde jsme strávili celé dopoledne studiem směsí. I díky pomoci místních studentů jsme se v laborce cítili jako doma.

Cross Cup 2017

Žáci naší školy vybojovali 3. místo v celkovém hodnocení škol. Děkujeme a gratulujeme.

JARMARK 2017

Naše oblíbená akce na začátek školního roku opět všem udělala všem velikou radost. Děkujem rodičům za účast, pomoc i bohatý příspěvek jednotlivým třídám, který byl zase vyšší než loni.

Opět budeme sbírat kaštany apod. – prosíme, noste do školní družinky. Děkujeme.

První den školy

Vítáme všechny prvňáčky a ostatní žáky školy.

Školní rok 2016/17

Ještě jedna poslední vzpomínka

Paní učitelka ještě našla pár fotek z miniházené (finále ligy).Obě věkové skupiny vyhrály 😉

Slavnostní rozloučení s žáky 9. tříd

Rozloučení s žáky 9. tříd bylo opět dojemné pro obě strany.

Sportovní odpoledne

Opět jsme si zpestřili závěr školního roku a zároveň jsme dodatečně oslavili Den dětí. Sluníčko nám přálo až moc, ale díky skvělému zabezpečení pitného režimu, za což děkujeme výboru SRPŠ, jsme si to všichni užili.

Zlaté holky – krajské kolo

Po vítězství v obvodním kole ve vybíjené postoupila děvčata ze 4.- 5.
tříd do krajského finále.
2.6. se sešlo 12 týmů z celé Prahy, aby se utkaly se o postup do
finále. Naše dívky vyhrály všechny zápasy a postup měly jasný.
6.6. pak ve finále svůj úspěch zopakovaly. Porazily všechny týmy a
získaly 1. místo.
Jako nejlepší pražský tým postoupily do republikového finále.
Gratulujeme.
KF

Republikové finále ve vybíjené

Ve dnech 12. – 13.6. reprezentovaly naše dívky  Prahu v republikovém finále. Do Pecky, kde se turnaj konal, jsme jeli s napětím a připraveni podat co nejlepší výkon. 16 nejlepších týmů z celé republiky sehrálo nejprve souboje ve skupinách. Naše děvčata, která všemi předchozími koly procházela bez prohry, narazila na tvrdý odpor soupeřů. Bojovala však ze všech sil a podařilo se jim skupinu vyhrát a postoupit do semifinále. I semifinálový zápas vyhrály.

Druhý den nás čekalo finále. Družstva byla velmi vyrovnaná, finálové boje napínavé a plné nervozity. Dívky byly z předchozího dne unavené, přesto bojovaly ze všech svých sil a vybojovaly pro Prahu i naši školu krásné 3. místo. Po dlouhé době stála Praha na stupních vítězů.

Velkou radost nám udělala i Kristýnka, která získala cenu fair play, kterou vyhlásila Květa Jeriová Pecková, předsedkyně Českého klubu fair play

Celou cestu domů jely dívky ve školních dresech s medailemi na krku a s pohárem v ruce.