Akce

Školní rok 2019/20

Den bláznivých pokrývek hlav

Navázali jsme na tradici zvláštní dnů. Všem se jistě zlepšila nálada. 

Cross Cup

I letos 10. 10. naši nejmladší běžci vyrazili na trať s úmyslem podat co nejlepší výkon a vybojovat pro svou školu body do celkového hodnocení. Byli skvělí. Kromě bodů pro školu si 4 děti odnesly i medaile – 3 zlaté a 1 bronzovou.

Dne 11.10. se žáci z naší školy zúčastnili tradičního běhu Prahy 11. Ve velké konkurenci 9ti škol obsadili 1. místo. V kategorii 4.-5. třídy obsadili 3. místo.

Všem závodníkům gratulujeme.

Atletika pro děti

I letos se děti z 2.,3. a 4. tříd zúčastnily závodu družstev v atletických disciplínách hod raketkou, skok z místa, překážkový běh a štafetový běh. Všechny bojovaly jako lvi v barvách naší školy.

Třeťáci vybojovali krásné 3. místo.

Gratulujeme.

img-20190918-wa0000

První den školy

Vítáme všechny a prvňáčky především. Slavnostního zahájení školního roku se zúčastnil i pan starosta Jiří Dohnal. Přejeme všem žákům i zaměstnancům úspěšný školní rok.

 

Školní rok 2018/19

Hmyzí domečky

Žáci školy se zapojili do výroby hmyzích domečků. Jako poděkování dostali odměnu v podobě vynikající zmrzliny. A bylo z čeho vybírat: jahodová, malinová, vanilková, čokoládová a nejvíc na odbyt šla tuti-fruti.

PRAGUE BASEBALL SCHOOL CUP 2019

Děti z 2. a 3. třídy ukázaly, že jim to jde i s basebalovou pálkou. Na turnaji škol vybojovaly krásné 2. místo a rozšířily tak sbírku pohárů.
Úspěch slavíme i v individuální dovednostní soutěži – 1. místo v hodu.
Gratulujeme.

Ve vybíjené si na nás nikdo nepřijde

Naše holky jsou první v republice. Jsme moc pyšní, gratulujeme a děkujeme.

Rozloučení s deváťáky

I v letošním roce vypouštíme do světa další skvělou bandu dětí. Byli všichni úžasní, ať se jim daří.

Sportovní odpoledne

Děkujeme rodičům za pomoc a podporu.

Florbal – naši nejmladší

Naši nejmladší opět na stupních vítězů. Tentokrát se jim vedlo v turnaji ve florbalu, který se uskutečnil 7.6.2019 v hale Jedenáctka VS, odkud přivezli krásné 2. místo. Gratulujeme.

Jsme první v Praze 🙂

Mohou za to holky z pátých tříd, které vyhrály turnaj ve vybíjené a postupují do celostatního kola. Velká gratulace a poděkování.

40. výročí školy

Jedna z akcí, kterou jsme oslavili naše výročí bylo setkání v KCMT, kde jednotlivé třídy předvedly svůj talent. A talent … Mikulka určitě má.

https://www.facebook.com/ujhelyiovazuzana/videos/vb.357321458227618/376390266563914/?type=2&theater

Ovoce do škol

Žáci měli možnost v rámci akce Ovoce do škol ochutnat různé druhy mléčných výrobků nebo cizokrajného ovoce.

Děkujeme společnosti Laktea

  Velký literární úspěch

Dne 27. 5. se v Emauzském klášteře uskutečnil Galavečer soutěže Art Botič o nejlepší ztvárnění tématu: Jaký význam pro můj život má literatura? 1. místo v kategorii starších žáků získal náš žák ze třídy 9.B. Patronem soutěže je spisovatel PhDr. Martin Petiška a v komisi zasedal například scénárista a textař Michal Stein či spisovatel a režisér Vlastimil Venclík. Moc gratulujeme! 

img_20190527_184158_2

Staň se strážcem pralesa

Ve středu 22.5. se třída 7.A účastnila vyhlášení soutěže Staň se strážcem pralesa, na kterou jsme poctivě dva roky sbírali staré mobilní telefony a tablety. Ani deštivé počasí nám nemohlo zkazit náladu, protože jsme se se svými 361 kusy přístrojů umístili na báječném 1. místě. Hlavní cenou za tento výkon je, že žáci stráví jeden den na různých pracovních pozicích ZOO Praha. Takže pokud půjdete v září navštívit zoologickou zahradu, tak v ní možná budeme šéfovat právě my.

A my – gratulujeme 🙂

dsc02498-2 dsc02496 dsc02503

podívejte se, jak nám to sluší 🙂 na FB stránkách ZOO Praha

Čarodějnice ve školní jídelně

Naše paní kuchařky mají smysl pro humor, ale myslí i na děti – zdravé jídlo schovaly pod různé názvy – nikdo se nezalekl a všichni si pochutnali. 

Mikulka Aerobic Cup

V letošním 21. ročníku se soutěže zúčastnilo 105 žáků a našla se mezi nimi i spousta chlapců, zejména v posledních dvou kategoriích. Opět jsme si užívali nádherné atmosféry a děkujeme nejen organizátorům, ale hlavně samotným účastníkům. Už teď se těšíme na další rok. 

McDonald´s Cup 2019 – kategorie A

V okresním kole se naši fotbalisté z  2. a 3. tříd umístili na pěkném 3. místě a přidali tak další pohár do školní sbírky.

Gratulujeme k úspěchu.

Život dětem napsali: 

srdečně Vám děkujeme za organizaci jarních Srdíčkových dnů.   
Byli jste opět úžasní !!!!  :-):-)
V příloze posíláme děkovný certifikát jako náš projev vděčnosti za Vaši pomoc a podporu. Prosím, předejte naše poděkování vašim šikovným dětem, kteří se do sbírky zapojili a kteří si poděkování opravdu zaslouží. Jejich pomoc je pro „naše“ děti nenahraditelná.
Potěšilo by nás, kdybyste si s dětmi našli chvíli času a podívali se na sestřih Zábavného odpoledne ze dne 17.9.2018 – zahájení Srdíčkových dnů  https://youtu.be/Ay20Wo8V908.

Děkuji Vám za příjemnou spolupráci, mějte se moc hezky

S poděkováním a přáním krásných jarních dnů.
praha-4-mikulova-1594

Kompostér

Získali jsme zdarma od OVOCE DO ŠKOL a využijeme na bylinkové zahrádce.

Noc s Andersenem

Opět jsme prožili pohádkovou noc. Všem se dařilo a někteří byli dokonce smutní, že byl konec. Děkujeme všem účastníkům za výbornou atmosféru.  

Mikulka English Games

Děkujeme za účast všem školám. Věříme, že si u nás žáci dopoledne s angličtinou užili. Za svůj výkon se nemusel nikdo stydět.

Pražské poetické setkání

Letos reprezentovaly naši školu v obvodník kole recitační soutěže tři dívky. Mezi konkurencí se rozhodně neztratily. Děkujeme jim za reprezentaci a gratulujeme k úspěchu.

Dětský fotbalový pohár

Letos se našim malým fotbalistům podařilo něco neuvěřitelného. Po vítězství v semifinále Dětského fotbalového poháru se dostali až do finále. Zde se utkalo 8 nejlepších družstev z celé Prahy. Mikulka se umístila na krásném 2. místě.

Gratulujeme.

Zde odkaz na reportáž z turnaje:

Paměť národa

Reportáže si můžete už nyní poslechnout také online.

Kop Cup 2019

Další fotbalový turnaj a další úspěch našich nejmenších. 

V kategorii prvních tříd naši zvítězili a donesli do školy zlatý pohár. Stejně skvěle si vedli i druháci a přidali další zlatý pohár. Dva naši – žák i žákyně byli odměněni cenou rozhodčích za skvělé výkony v zápasech. 

Všem moc gratulujeme.

Pražský fotbalový pohár

I letos se naši nejmladší fotbalisté zúčastnili základního kola turnaje. Obě družstva se dostala na bednu a naše šikovné děti přivezly do školy stříbrný a bronzový pohár. Navíc malí fotbalisté vybojovali postup do semifinále. Gratulujeme a držíme palce.

Miniplayback Show

Letošní rok se zúčastnilo 100 žáků. Máme ze všech obrovitánskou radost. Užili si to malí i velcí a moc se těšíme na další rok.

Exkurze do Drážďan

Žáci devátých ročníků opět vyjeli do Drážďan získat nejen poznatky z historie tohoto města, ale i nasát vánoční atmosféru vyhlášených trhů. Přivezli jsme několik fotografií i pro vás ostatní.  

Stolní tenis mladší žáci a žákyně

Předáváme pár fotek z úspěšného turnaje, kde holky obsadily druhé místo a  kluci se také dostali na bednu. Odvezli si třetí místo. Gratulujeme!

 

Projektové dny

Projektové dny na téma 100 let republiky ukázaly, jak skvělé a šikovné děti na škole máme. Nápady, nadšení, skvělá atmosféra. Poděkování dětem i učitelům. Jste úžasní!

Strašidlácká škola

Jako každý rok, tak i letos jsme slavili Dušičky nebo Halloween, jak kdo chce.  Prvňáčci za pomoci deváťáků v roli strašidel procházeli jednotlivými komnatami. Ty byly osvětlené pouze světýlky a nádhernými dýněmi, které pro tuto příležitost nachystaly paní vychovatelky ze školní družiny. Touto akcí žila celá škola, protože na výzdobě se podíle celý II. stupeň pod vedením paní učitelky Koutkové.

Akce se velmi vydařila.

Miniházená

Naši žáci nás úspěšně reprezentovali i v tomto sportu, získali jsme jedno 1. místo a jedno 2. místo. Moc jim gratulujeme.

Cross Cup – malí 

Šikulkové z PT – 3. tříd. Bojovali jako lvi. Pochvalu zaslouží všichni. 5 medailistů nám udělalo ohromnou radost. 

Meziškolní fotbalové setkání

Atletický čtyřboj

Dne 19.9.2018 si naši žáci 2.- 4. tříd poměřili své síly s dětmi z dalších škol na Jižním Městě. V atletické čtyřboji soutěžili v běhu, překážkovém běhu, hodu raketkou a skoku z místa. Velkou radost nám udělalo družstvo třeťáků, které vybojovalo 3. místo.

Gratulujeme.

Návštěva farmy

Školní rok 2017/2018

Rozloučení s deváťáky

Konec školního roku na Mikulce – Sportovní den

Absolventské práce

Gratulujeme všem deváťákům k úspěšnému obhájení svých absolventských prací.

Vybíjená

V pondělí 11.6.2018 se ZŠ Mikulova zúčastnila stejně jako každý rok turnaje ve vybíjené na Základní škole Ke Kateřinkám. Letos jsme přihlásili obě kategorie, takže bojovalo jak družstvo kluků tak holek.
V družstvu děvčat nebylo od začátku pochyb o jeho kvalitách, hlavně díky dvěma házenkářským hvězdám ze 6.C. Děvčata vyřadila postupně všech 7 škol jednoznačným výsledkem. S maximálním počtem bodů se umístila suverénně na 1. místě.
U hochů to sice nebylo tak jednoznačné, ale nakonec skončili díky vytrvalému výkonu na prvním místě ještě s družstvem z jiné školy. Musel tedy rozhodnout celkový počet vybitých hráčů v celém turnaji. To rozhodlo v náš prospěch a hoši obsadili první místo!!!
Tento den byl tedy dvojnásobně úspěšný a my jsme na hráče velmi hrdí a gratulujeme.

KUBA ve filmu

Dne 9. 5. 2018 se žáci druhého stupně naší školy zúčastnili zeměpisného promítání z cyklu Svět kolem nás, programu Kuba – dvě tváře svobody. Projekce s různými tématy absolvujeme každý rok – hlavně pro její kvalitu, netradičnost a srozumitelnost. Již dnes se těšíme na následující cyklus Írán – zahlená krása.

Mikulka Aerobic Cup

Jubilejní ročník této soutěže se povedl. Všichni závodníci se snažili a akci si užili nejen oni, ale také diváci. Ti, co akci organizovali a zabezpečili měli radost z dobře odvedené práce. Všem děkujeme a těšíme se na další ročník. Na Mikulce se sportu nebojíme.

Mikulka English Game

V letošním roce jsme přivítali rekordní počet účastníklů této meziškolní soutěže v anglickém jazyce. Doufáme, že dopoledne strávené s angličtinou žáky bavilo a bylo zajímavým zpestřením dne.

Příběhy našich sousedů

Vybraní žáci ze třídy VIII. C se zúčastnili letošního ročníku vzdělávacího  projektu Příběhy našich sousedů. Akci pořádá organizace Post Bellum. Žáci měli za úkol vyhledat občana, který zažil  nějakou přelomovou událost v našich dějinách. Chlapci se setkali s pamětnicí Marií Kubínovou, která jim vyprávěla o událostech z II. Světové války – jak se chovali členové Hitlerjugend, jaké to bylo zažít letecký nálet v zimě 1945 a i o tom, co napáchala osvobozenecká Rudá armáda. Z tohoto vyprávění hoši pořídili videoreportáž, kterou doplnili fotografiemi.  Výsledky jejich práce jsou zveřejněny na stránkách MČ Praha 11, která je partnerem projektu.

https://www.pribehynasichsousedu.cz/praha-11/praha-11-20172018/kubinova-marie/

Srdíčkové dny

Každoročně se připojujeme k této charitativní akci. Všechny vybrané peníze putují do organizace Život dětem. Více info – níže. 

srdicka210x297-201803-web

Florbal

Tradiční vánoční klání mezi učiteli a žáky. Všichni jsme si to užili.

Mikuláš 2017

V letošním roce k nám opět zavítal Mikuláš se svými pomocníky. Nikoho nám neodnesli a všechny děti dostaly nějakou odměnu podle svých zásluh. Užily si to jistě obě strany.

Halloween – vzpomínka na zesnulé

Poděkování patří do družinky.

Laboratoře na SŠ Masarykově

Jako každý rok i letos jsme navštívili s žáky osmých ročníků laboratoře na SŠ Masarykově, kde jsme strávili celé dopoledne studiem směsí. I díky pomoci místních studentů jsme se v laborce cítili jako doma.

Cross Cup 2017

Žáci naší školy vybojovali 3. místo v celkovém hodnocení škol. Děkujeme a gratulujeme.

JARMARK 2017

Naše oblíbená akce na začátek školního roku opět všem udělala všem velikou radost. Děkujem rodičům za účast, pomoc i bohatý příspěvek jednotlivým třídám, který byl zase vyšší než loni.

Opět budeme sbírat kaštany apod. – prosíme, noste do školní družinky. Děkujeme.

První den školy

Vítáme všechny prvňáčky a ostatní žáky školy.

Školní rok 2016/17

Ještě jedna poslední vzpomínka

Paní učitelka ještě našla pár fotek z miniházené (finále ligy).Obě věkové skupiny vyhrály 😉

Slavnostní rozloučení s žáky 9. tříd

Rozloučení s žáky 9. tříd bylo opět dojemné pro obě strany.

Sportovní odpoledne

Opět jsme si zpestřili závěr školního roku a zároveň jsme dodatečně oslavili Den dětí. Sluníčko nám přálo až moc, ale díky skvělému zabezpečení pitného režimu, za což děkujeme výboru SRPŠ, jsme si to všichni užili.

Zlaté holky – krajské kolo

Po vítězství v obvodním kole ve vybíjené postoupila děvčata ze 4.- 5.
tříd do krajského finále.
2.6. se sešlo 12 týmů z celé Prahy, aby se utkaly se o postup do
finále. Naše dívky vyhrály všechny zápasy a postup měly jasný.
6.6. pak ve finále svůj úspěch zopakovaly. Porazily všechny týmy a
získaly 1. místo.
Jako nejlepší pražský tým postoupily do republikového finále.
Gratulujeme.
KF

Republikové finále ve vybíjené

Ve dnech 12. – 13.6. reprezentovaly naše dívky  Prahu v republikovém finále. Do Pecky, kde se turnaj konal, jsme jeli s napětím a připraveni podat co nejlepší výkon. 16 nejlepších týmů z celé republiky sehrálo nejprve souboje ve skupinách. Naše děvčata, která všemi předchozími koly procházela bez prohry, narazila na tvrdý odpor soupeřů. Bojovala však ze všech sil a podařilo se jim skupinu vyhrát a postoupit do semifinále. I semifinálový zápas vyhrály.

 

Druhý den nás čekalo finále. Družstva byla velmi vyrovnaná, finálové boje napínavé a plné nervozity. Dívky byly z předchozího dne unavené, přesto bojovaly ze všech svých sil a vybojovaly pro Prahu i naši školu krásné 3. místo. Po dlouhé době stála Praha na stupních vítězů.

Velkou radost nám udělala i Kristýnka, která získala cenu fair play, kterou vyhlásila Květa Jeriová Pecková, předsedkyně Českého klubu fair play

Celou cestu domů jely dívky ve školních dresech s medailemi na krku a s pohárem v ruce.

Moc jim gratulujeme.

KF

Za listem list

Žákyně 5. D se zúčastnily výtvarné soutěže o knižní odměny. Soutěž pro
školy, školky a školní družiny zorganizovaly autorky blogu www.za-listem-list.cz.
Úkolem žáků prvního stupně bylo pokusit se navrhnout obálku ke své
oblíbené knize. Soutěže se zúčastnilo 72 školních kolektivů, z toho 45
jich bylo z 1. stupně ZŠ.
Našim děvčatům se podařilo získat krásné 2. místo.
Gratulujeme výherkyním.
KF

aneta-zs-mikulova-1594-praha-4 daria-zs-mikulova-1594-praha-4 jana-zs-mikulova-1594-praha-4 karolina-zs-mikulova-1594-praha-4 kristyna-mikulova-1594-praha-4

 

Turnaj v basketbalu s názvem O supí pařát

Dne 23. 5. 2017 byli žáci 4. a 5. tříd pozváni na turnaj v basketbalu s názvem O supí pařát. Neměli jsme moc času na trénink, a tak jsme si jeli hlavně zahrát. Děti však prokázaly ohromnou bojovnost. Dokázaly vybojovat krásné 2. místo a k vítězství nám mnoho nechybělo. Finálový zápas jsme prohráli o jediný koš. Gratulujeme.

Škola v přírodě – Kodrea 3. turnus – nové

Škola v přírodě – Kodrea 2. turnus

 

Signál trošku špatný, jenom někde 🙂