Školní rok 2018/19

Exkurze do Drážďan

Žáci devátých ročníků opět vyjeli do Drážďan získat nejen poznatky z historie tohoto města, ale i nasát vánoční atmosféru vyhlášených trhů. Přivezli jsme několik fotografií i pro vás ostatní.

Stolní tenis mladší žáci a žákyně

Předáváme pár fotek z úspěšného turnaje, kde holky obsadily druhé místo a  kluci se také dostali na bednu. Odvezli si třetí místo. Gratulujeme!

Projektové dny

Projektové dny na téma 100 let republiky ukázaly, jak skvělé a šikovné děti na škole máme. Nápady, nadšení, skvělá atmosféra. Poděkování dětem i učitelům. Jste úžasní!

Strašidlácká škola

Jako každý rok, tak i letos jsme slavili Dušičky nebo Halloween, jak kdo chce.  Prvňáčci za pomoci deváťáků v roli strašidel procházeli jednotlivými komnatami. Ty byly osvětlené pouze světýlky a nádhernými dýněmi, které pro tuto příležitost nachystaly paní vychovatelky ze školní družiny. Touto akcí žila celá škola, protože na výzdobě se podíle celý II. stupeň pod vedením paní učitelky Koutkové.

Akce se velmi vydařila.

Miniházená

Naši žáci nás úspěšně reprezentovali i v tomto sportu, získali jsme jedno 1. místo a jedno 2. místo. Moc jim gratulujeme.

Cross Cup – malí

Šikulkové z PT – 3. tříd. Bojovali jako lvi. Pochvalu zaslouží všichni. 5 medailistů nám udělalo ohromnou radost.

Meziškolní fotbalové setkání

Atletický čtyřboj

Dne 19.9.2018 si naši žáci 2.- 4. tříd poměřili své síly s dětmi z dalších škol na Jižním Městě. V atletické čtyřboji soutěžili v běhu, překážkovém běhu, hodu raketkou a skoku z místa. Velkou radost nám udělalo družstvo třeťáků, které vybojovalo 3. místo.

Gratulujeme.

Návštěva farmy

Školní rok 2017/2018

Rozloučení s deváťáky

Konec školního roku na Mikulce – Sportovní den

Absolventské práce

Gratulujeme všem deváťákům k úspěšnému obhájení svých absolventských prací.

Vybíjená

V pondělí 11.6.2018 se ZŠ Mikulova zúčastnila stejně jako každý rok turnaje ve vybíjené na Základní škole Ke Kateřinkám. Letos jsme přihlásili obě kategorie, takže bojovalo jak družstvo kluků tak holek.
V družstvu děvčat nebylo od začátku pochyb o jeho kvalitách, hlavně díky dvěma házenkářským hvězdám ze 6.C. Děvčata vyřadila postupně všech 7 škol jednoznačným výsledkem. S maximálním počtem bodů se umístila suverénně na 1. místě.
U hochů to sice nebylo tak jednoznačné, ale nakonec skončili díky vytrvalému výkonu na prvním místě ještě s družstvem z jiné školy. Musel tedy rozhodnout celkový počet vybitých hráčů v celém turnaji. To rozhodlo v náš prospěch a hoši obsadili první místo!!!
Tento den byl tedy dvojnásobně úspěšný a my jsme na hráče velmi hrdí a gratulujeme.

KUBA ve filmu

Dne 9. 5. 2018 se žáci druhého stupně naší školy zúčastnili zeměpisného promítání z cyklu Svět kolem nás, programu Kuba – dvě tváře svobody. Projekce s různými tématy absolvujeme každý rok – hlavně pro její kvalitu, netradičnost a srozumitelnost. Již dnes se těšíme na následující cyklus Írán – zahlená krása.

Mikulka Aerobic Cup

Jubilejní ročník této soutěže se povedl. Všichni závodníci se snažili a akci si užili nejen oni, ale také diváci. Ti, co akci organizovali a zabezpečili měli radost z dobře odvedené práce. Všem děkujeme a těšíme se na další ročník. Na Mikulce se sportu nebojíme.

Mikulka English Game

V letošním roce jsme přivítali rekordní počet účastníklů této meziškolní soutěže v anglickém jazyce. Doufáme, že dopoledne strávené s angličtinou žáky bavilo a bylo zajímavým zpestřením dne.

Příběhy našich sousedů

Vybraní žáci ze třídy VIII. C se zúčastnili letošního ročníku vzdělávacího  projektu Příběhy našich sousedů. Akci pořádá organizace Post Bellum. Žáci měli za úkol vyhledat občana, který zažil  nějakou přelomovou událost v našich dějinách. Chlapci se setkali s pamětnicí Marií Kubínovou, která jim vyprávěla o událostech z II. Světové války – jak se chovali členové Hitlerjugend, jaké to bylo zažít letecký nálet v zimě 1945 a i o tom, co napáchala osvobozenecká Rudá armáda. Z tohoto vyprávění hoši pořídili videoreportáž, kterou doplnili fotografiemi.  Výsledky jejich práce jsou zveřejněny na stránkách MČ Praha 11, která je partnerem projektu.

Srdíčkové dny

Každoročně se připojujeme k této charitativní akci. Všechny vybrané peníze putují do organizace Život dětem. Více info – níže.

srdicka210x297-201803-web

Florbal

Tradiční vánoční klání mezi učiteli a žáky. Všichni jsme si to užili.

Mikuláš 2017

V letošním roce k nám opět zavítal Mikuláš se svými pomocníky. Nikoho nám neodnesli a všechny děti dostaly nějakou odměnu podle svých zásluh. Užily si to jistě obě strany.

Halloween – vzpomínka na zesnulé

Poděkování patří do družinky.

Laboratoře na SŠ Masarykově

Jako každý rok i letos jsme navštívili s žáky osmých ročníků laboratoře na SŠ Masarykově, kde jsme strávili celé dopoledne studiem směsí. I díky pomoci místních studentů jsme se v laborce cítili jako doma.

Cross Cup 2017

Žáci naší školy vybojovali 3. místo v celkovém hodnocení škol. Děkujeme a gratulujeme.

JARMARK 2017

Naše oblíbená akce na začátek školního roku opět všem udělala všem velikou radost. Děkujem rodičům za účast, pomoc i bohatý příspěvek jednotlivým třídám, který byl zase vyšší než loni.

Opět budeme sbírat kaštany apod. – prosíme, noste do školní družinky. Děkujeme.

První den školy

Vítáme všechny prvňáčky a ostatní žáky školy.

Školní rok 2016/17

Ještě jedna poslední vzpomínka

Paní učitelka ještě našla pár fotek z miniházené (finále ligy).Obě věkové skupiny vyhrály 😉

Slavnostní rozloučení s žáky 9. tříd

Rozloučení s žáky 9. tříd bylo opět dojemné pro obě strany.

Sportovní odpoledne

Opět jsme si zpestřili závěr školního roku a zároveň jsme dodatečně oslavili Den dětí. Sluníčko nám přálo až moc, ale díky skvělému zabezpečení pitného režimu, za což děkujeme výboru SRPŠ, jsme si to všichni užili.

Zlaté holky – krajské kolo

Po vítězství v obvodním kole ve vybíjené postoupila děvčata ze 4.- 5.
tříd do krajského finále.
2.6. se sešlo 12 týmů z celé Prahy, aby se utkaly se o postup do
finále. Naše dívky vyhrály všechny zápasy a postup měly jasný.
6.6. pak ve finále svůj úspěch zopakovaly. Porazily všechny týmy a
získaly 1. místo.
Jako nejlepší pražský tým postoupily do republikového finále.
KF

Republikové finále ve vybíjené

Ve dnech 12. – 13.6. reprezentovaly naše dívky  Prahu v republikovém finále. Do Pecky, kde se turnaj konal, jsme jeli s napětím a připraveni podat co nejlepší výkon. 16 nejlepších týmů z celé republiky sehrálo nejprve souboje ve skupinách. Naše děvčata, která všemi předchozími koly procházela bez prohry, narazila na tvrdý odpor soupeřů. Bojovala však ze všech sil a podařilo se jim skupinu vyhrát a postoupit do semifinále. I semifinálový zápas vyhrály.

Druhý den nás čekalo finále. Družstva byla velmi vyrovnaná, finálové boje napínavé a plné nervozity. Dívky byly z předchozího dne unavené, přesto bojovaly ze všech svých sil a vybojovaly pro Prahu i naši školu krásné 3. místo. Po dlouhé době stála Praha na stupních vítězů.

Velkou radost nám udělala i Kristýnka, která získala cenu fair play, kterou vyhlásila Květa Jeriová Pecková, předsedkyně Českého klubu fair play

Celou cestu domů jely dívky ve školních dresech s medailemi na krku a s pohárem v ruce.